Posiadam duże doświadczenie w wytwarzaniu natywnych aplikacji mobilnych na platformę iOS oraz Android. Pracuję w językach Swift, Objective-C oraz Kotlin.
Jestem programistą z ponad 16-letnim doświadczeniem w produkcji systemów rozproszonych w technologii Java. Poruszam się w architekturze mikroserwisowej opartej o technologie Docker, Kubernetes, Node.js, Kafka, Spring Cloud, Java, Go, JavaScript.
Jako instruktor prowadzę zajęcia z wielu dziedzin inżynierii oprogramowania oraz zwinnych metodyk pracy w projekcie.
Pracuję na stanowisku lidera technicznego, łącząc pracę programisty z zarządzaniem procesem wytwórczym w ramach metodologii Agile.
Prowadzę szkolenia z wielu dziedzin inżynierii oprogramowania i zwinnych metodyk pracy w projekcie. Moi słuchacze to kierownicy średniego i wyższego szczebla, pracownicy działu HR, koordynatorzy projektów, analitycy biznesowi, początkujący i doświadczeni programiści oraz testerzy.
Zajęcia opieram na własnym, wieloletnim doświadczeniu zdobytym podczas pracy przy projektach realizowanych dla znanych lokalnych i globalnych marek.
Treści i zakres materiału zawsze dostosowuję do indywidualnych potrzeb klienta i profilu grupy docelowej.
Działalność szkoleniowa nie byłaby możliwa gdyby nie praktyka developerska. Starannie dobieram projekty, w które się angażuję. Dostrzegam dużą synergię pomiędzy pracą projektową i szkoleniami. Ich wzajemny, korzystny wpływ odczuwam na co dzień, nie zależnie od dziedziny, w której się poruszam.
Od kilku lat mam przyjemność pracować ze swoim własnym, małym i zwinnym zespołem, z którym mogę być zawsze blisko klienta.
Pozostawiam za sobą wszelkie niedogodności, ograniczenia i dodatkowe koszty wynikające z charakteru pracy większych zespołów w przestrzeni wypełnionej nadmiernie rozrośniętą biurokracją.
Mam przyjemność brać czynny udział w wydarzeniach branżowych.
,,Umiejętność komunikowania się, stała się w dzisiejszym świecie towarem, za który gotów jestem płacić więcej, niż za jakikolwiek inny” [John D. Rockefeller]
Wszystkie projekty IT wynikają z konkretnych potrzeb biznesowych. Może to być poprawa lub automatyzacja procesów biznesowych, rozszerzenie funkcjonalności istniejącego oprogramowania czy też otwarcie nowych kanałów dostępu dla klientów. Takie potrzeby stają się fundamentami, na których opiera się projekty informatyczne. Podczas prezentacji przedstawimy metody komunikacji, które ułatwią pracę w projekcie IT. Powiemy m.in. jak zadawać właściwe pytania aby wydobyć prawdziwe oczekiwania biznesu wobec budowanego systemu i na czym polega skuteczna komunikacja w przekazie i budowaniu zaangażowania - FUKO w praktyce.
W czasie gorącego lata trwały intensywne prace nad nową odsłoną języka Java.
Wrzesień jest miesiącem oficjalnego wydania Java 13. Jesteście przesądni...?
W nowej wersji mamy ważne poprawki związane z zarządzaniem pamięcią oraz
reimplementacją Legacy Socket API. W formie zapowiedzi dostajemy ulepszenia
otyczące wyrażeń przełączających - switch oraz bloków tekstów.
Podczas panelu przyjrzymy się bliżej tym nowościom.
Zmienia się język, którym mówimy o technologiach, zmienia się perspektywa patrzenia na proces, produkt i pracownika. Tygiel technologiczny, trendy i nowe kategorie wymagań wobec systemów informatycznych determinują potrzebę wdrożenia planu rozwoju pracowników na poziomie organizacji. Ciągła zmiana i ewolucyjny charakter technologii to naturalny proces ale nigdy gotowość do ciągłego uczenia się nie była tak pożądaną cechą pracowników IT jak jest to dziś.
O tyglu technologicznym i kondycji systemów informatycznych. O tym czego uczy nas historia inżynierii oprogramowania. O podnoszeniu kwalifikacji i o ukierunkowanej edukacji.